Kursy walut
Kurs z dnia: 19 kwietnia 2019
USD USD 3.8051 PLN
EUR EUR 4.2802 PLN
CHF CHF 3.7557 PLN
GBP GBP 4.9479 PLN
Stawki referencyjne
WIBID 3M1,52
WIBOR 3M1,72
WIBOR 1M1,64
EURIBOR 3M-0,32
EURIBOR 1M-0,37

1. Aplikacja HCE Planet Mobile

Klienci Gospodarczego Banku Spółdzielczego Radków z/s w Nowej Rudzie otrzymali kolejne nowoczesne narzędzie, które pozwoli w prosty sposób za pomocą telefonu komórkowego oraz technologii HCE dokonywać mobilnych płatności zbliżeniowych.

 

Planet Mobile HCE Wallet to aplikacja umożliwiająca dodawanie oraz przechowywanie kart płatniczych w telefonie. Za jej pomocą możesz wygodnie płacić zbliżeniowo telefonem za zakupy, tak jak kartą zbliżeniową. Dane kart przechowywane są w najnowszej technologii Host Card Emulation, która zapewnia poziom bezpieczeństwa wymagany przez organizacje płatnicze Visa i MasterCard. Dodatkowo transakcje powyżej 50 PLN, potwierdzane są kodem PIN na terminalu. Usługa działa we wszystkich punktach handlowych i usługowych wyposażonych w terminale do płatności zbliżeniowych. Wszystkie płatności HCE są autoryzowane w trybie online, nie oznacza to jednak, że aby ich dokonać wymagane jest połączenie telefonu z internetem. Aplikacja działa również z wyłączoną transmisją danych ale liczba transakcji jest ograniczona. Po wyczerpaniu możliwych do zrealizowania płatności bez dostępu urządzenia do internetu wymagane będzie ponowne zalogowanie do aplikacji z włączoną transmisją danych. Aktualnie z tych płatności mogą korzystać wyłącznie klienci posiadający kartę Visa jednakże w najbliższym czasie ma zostać udostępniona płatność mobilna również dla kart Mastercard.

Jak korzystać?

1.Użytkownik powinien mieć uruchomiony w urządzeniu moduł komunikacji zbliżeniowej w technologii NFC.

2.Użytkownik pobiera aktualną wersję aplikacji mobilnej Planet Mobile HCE Wallet ze sklepu Google Play.

3.Instaluje ją na swoim telefonie. Wykonuje proces rejestracji/konfiguracji aplikacji, w tym zdefiniowania hasła dostępu do aplikacji w trybie, w którym umożliwia mu to aplikacja (PIN lub wężyk). W trakcie konfiguracji użytkownik zostanie poproszony o przyłożenie swojej karty płatniczej, dla której ma być świadczona usługa płatności mobilnych do telefonu. W przypadku problemów komunikacyjnych pomiędzy chipem karty a modułem NFC w telefonie, użytkownik wpisuje numer karty oraz datę ważności karty ręcznie. Aplikacja mobilna na podstawie danych karty, generuje kod aktywacyjny.

4.Użytkownik dzwoni do Contact Center pod numerem telefonu 801 502 503 – wybiera przycisk 1 (posiadacz karty z Grupy BPS) i prosi o aktywację karty w usłudze HCE.

5.Pracownik Contact Center zgodnie z procedurami Banku dokonuje weryfikacji użytkownika i potwierdza jego tożsamość. Po pozytywnej weryfikacji tożsamości użytkownika, pracownik Contact Center prosi o podanie kodu aktywacyjnego.

6.Użytkownik podaje kod aktywacyjny wygenerowany w aplikacji mobilnej dla danej karty.

7.Pracownik Contact Center podany przez Użytkownika kod, potwierdza/wprowadza do systemu zarządzającego aplikacją mobilną. Potwierdzenie/poprawne wprowadzenie kodu aktywuje na telefonie Użytkownika kartę.

8.Gotowe! Od tej pory Użytkownik może dokonywać płatności zbliżeniowych przy wykorzystaniu telefonu i aplikacji mobilnej Planet Mobile HCE Wallet.

9.Dodawanie kolejnych kart odbywa się w analogiczny sposób, uwzględniając kontakt z Contact Center celem przekazania nowego kodu aktywacyjnego.


Możliwości Aplikacji:

– dodawanie kart płatniczych do portfela
– usuwanie kart płatniczych z portfela
– ustawianie karty domyślnej wykorzystywanej podczas płatności
– dokonywanie płatności bezpośrednio po odblokowaniu ekranu urządzenia
– nadawanie własnych nazw dla poszczególnych kart
– dostęp do aplikacji chroniony jest poprzez hasło lub wzór graficzny tzw. wężyk

Zakupy jeszcze nigdy nie były tak proste i przyjemne! Płać telefonem jak kartą zbliżeniową i ciesz się z płatności mobilnych.

Planet Mobile HCE

https://www.youtube.com/watch?v=GBUkENUupLo

 

Instrukcja Planet Mobile HCE

https://www.youtube.com/watch?v=IT0XTbtS2Qo

 

Podręcznik użytkownika :

PlanetMobileHCE_podrecznik_uzytkownika_

 

2. Aplikacja GOOGLE PAY

Google Pay to szybki i prosty sposób płacenia telefonem z systemem Android. Aplikacja ta bezpiecznie przechowuje Twoje dane i umożliwia płacenie za pomocą telefonu w sklepach stacjonarnych posiadających terminale płatnicze akceptujące płatności zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Płatności mobilne za pomocą telefonu są możliwe w tysiącach miejsc – sklepach stacjonarnych, aplikacjach mobilnych czy podczas zakupów online. W sklepach można wygodnie zapłacić telefonem wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe – tak samo jak kartą.

 

Miejsca te poznasz po jednym z symboli przy kasie:

gpay logo

Jak korzystać :

 300 300 matched pefke7 gpay2 

1.Pobierz aplikację Google Pay

Pobierz darmową aplikację Google Pay ze sklepu Google Play, musisz mieć konto Google i zaakceptować warunki usługi.

 

300 300 matched pf7gp8 TelefonzGkopi22a

2. Dodaj kartę

Zarejestruj się w aplikacji i dodaj kartę Twojego Banku, postępując zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Musisz posiadać urządzenie mobilne obsługujące technologię NFC oraz telefon z Androidem w wersji 5.0 (Lollipop) lub wyższej

300 300 matched pefkfn gpay3

3.Płać telefonem

Gotowe! Płać telefonem wybudzając go i zbliżając do terminala płatniczego! Musisz posiadać aktualną kartę debetową oraz urządzenie mobilne z Androidem w wersji 5.0 (Lollipop) lub wyższej

Bezpieczeństwo: 

 

Google Pay dba o bezpieczeństwo Twojej karty na kilka sposobów.

Przede wszystkim dane Twojej karty są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznym serwerze. Korzystając z Google Pay, sprzedawca widzi numer konta wirtualnego przypisany do Twojej karty, której dane pozostają bezpieczne. Zanim zaczniesz korzystać z Google Pay, musisz ustawić ekran blokady urządzenia – gdy jej nie będzie, aplikacja usunie z Twojego telefonu numer konta wirtualnego.

 

Partnerzy
Projekt i wykonanie Inett.pl