Kursy walut
Kurs z dnia: 21 lutego 2019
USD USD 3.8247 PLN
EUR EUR 4.3322 PLN
CHF CHF 3.8171 PLN
GBP GBP 4.9965 PLN
Stawki referencyjne
WIBID 3M1,52
WIBOR 3M1,72
WIBOR 1M1,64
EURIBOR 3M-0,31
EURIBOR 1M-0,37

Szanowni Państwo,

Uprzejmie prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na funkcje kopiuj – wklej do kopiowania numerów rachunków bankowych do zleceń składanych przez system bankowoci internetowej : ebankNet oraz eCorpoNet, a także w innych systemach bankowości internetowej, które być może Państwo używacie.

W Internecie pojawiła się nowa wersja wirusa o nazwie VBKlip, która jest w stanie podmienić numer rachunku kopiowany i wklejany za pośrednictwem schowka, zastępując prawdziwy, kopiowany numer rachunku numerem rachunku przestępców, przez co pieniądze mogą nieświadomie zostać przelane na tenże rachunek należący do przestępców.

Bardzo prosimy w związku z tym o unikanie przeklejania numerów rachunków (to jest używania funkcji:kopiuj/wklej, ctrl+c/ctrl+v, ctrl+insert/shift+insert) i ich ręczne wpisywanie dla zleceń w systemie bankowości internetowej albo o uważną kontrolę wklejanego numeru rachunku i porównanie tego numeru z oryginalnym kopiowanym numerem rachunku.

Nowa wersja wirusa VBKlip jest bardzo trudna do wykrycia przez obecne na rynku programy antywirusowe, stąd prosimy tutaj o szczególną uwagę i czujność. Wirus ten może dotykać dowolnego systemu bankowości internetowej, dowolnego banku.

 

Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na tematykę bezpieczeństwa płatności elektronicznych. Obecnie, zauważono w Polsce nasilające się przypadki prób zainfekowania komputerów klientów banków przez złośliwe oprogramowanie. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na:
– podejrzaną (niechcianą) korespondencję e-mail, która może zawierać złośliwe oprogramowanie lub linki do podejrzanych stron internetowych – nie otwierajmy załączników, nie klikajmy na linki.
– wiadomości SMS z kodem jednorazowym otrzymanym w sytuacji, gdy nie wykonywaliśmy czynności wymagającej podania takiego kodu – wstrzymajmy pracę i poinformujmy Bank
– pojawiające się dodatkowe okna, z prośbą o ponowne wpisania hasła – wstrzymajmy pracę i poinformujmy Bank.

Partnerzy
Projekt i wykonanie Inett.pl