Tu jesteś: gbsadkow.pl > BLIK

Kursy walut
Kurs z dnia: 17 czerwca 2024
USD USD 4.0728 PLN
EUR EUR 4.3608 PLN
CHF CHF 4.567 PLN
GBP GBP 5.1616 PLN
STAWKI REFERENCYJNE
Stawka WIBOR (ang. Warsaw Interbank Offered Ratę) określa koszt pozyskania pieniądza przez bank na rynku międzybankowym, wyznaczana jako średnia arytmetyczna na podstawie kwotowań uczestników fixingu stawek referencyjnych; stawka WIBOR jest ustalana zgodnie z Regulaminem Stawek Referencyjnych WIBID i WIBOR, o godzinie 11:00 w dni robocze, przez administratora stawek referencyjnych, którym jest GPW Benchmark S.A. z siedzibą w Warszawie i publikowana m.in. na stronie https://gpwbenchmark.pl
więcej

BLIK to metoda płatności, dzięki której łatwo i szybko zapłacisz w sklepie i przez Internet, a dodatkowo wypłacisz gotówkę w bankomacie. Do płatności BLIKIEM nie potrzebujesz karty płatniczej ani portfela. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aplikacja MB GBS Radków. 

W najnowszej wersji aplikacji MB GBS Radków (dostępna już od 16.09.2022r.) możesz też wykonywać szybkie przelewy BLIK z telefonu na telefon – wystarczy uruchomić tę funkcję w aplikacji. Dzięki temu będziesz mógł przekazać środki wybranej osobie natychmiast, przez 7 dni w tygodniu, bez znajomości numeru rachunku bankowego – wystarczy tylko numer telefonu odbiorcy zarejestrowany w systemie BLIK.

Co to jest kod BLIK?

Kod BLIK to jednorazowy, 6-cyfrowy kod, który wygenerujesz w aplikacji MB GBS Radków po uprzednim zaakceptowaniu Regulaminu (do pobrania poniżej). Ważny jest 2 minuty. Po upływie tego czasu możesz wygenerować nowy kod. Kodu używasz jednorazowo, by rozpocząć swoją płatność.

Z BLIK-iem w GBS Radków :

 • zapłacisz za zakupy i usługi w Internecie,
 • zapłacisz za zakupy w sklepie,

Kto może korzystać z BLIK-a?

Z BLIK-a  mogą korzystać wszyscy Klienci Gospodarczego Banku Spółdzielczego Radków z/s w Nowej Rudzie, którzy są użytkownikami aplikacji MB GBS Radków. BLIK działa na urządzeniach z Androidem i iOS. Do korzystania z BLIKA niezbędne jest połączenie z Internetem.

Jak płacić BLIK-iem w sklepach lub w Internecie?

 1. Poinformuj kasjera o chęci dokonania płatności za pośrednictwem BLIKA lub wybierz taką opcję na stronie www sklepu, w którym dokonujesz zakupów.
 2. Wygeneruj kod BLIK w aplikacji mobilnej MB GBS Radków.
 3. Wprowadź kod BLIK na klawiaturze terminala lub urządzenia mobilnego (lub skopiuj ten kod i wklej na stronie sklepu).
 4. Zatwierdź operację w aplikacji poprzez wprowadzenie kodu PIN do aplikacji.
 5. To już wszystko – zakupy opłacone.

Jak wypłacać BLIK-iem gotówkę z bankomatu? (dotyczy Bankomatów wyposażonych w aplikacje BLIK)

  1. Wybierz formę wypłaty środków bez karty
  2. Wybierz opcję wypłaty za pośrednictwem BLIK i postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie bankomatu.

Jak działa przelew na telefon BLIK w aplikacji MB GBS Radków?

 • Nowy rodzaj przelewu jest widoczny w menu aplikacji MB GBS Radków
 • Aby wykonać przelew na telefon BLIK, wystarczy wybrać odbiorcę ze swojej listy kontaktów. Aplikacja podpowie Ci, czy wskazany numer umożliwia przyjęcie przelewu BLIK (ikonka LIK-a przy kontakcie). Możesz również samodzielnie wpisać numer odbiorcy (uważaj, by nie pomylić numeru telefonu!).
 • Aby odebrać przelew na telefon BLIK, wystarczy w menu aplikacji (Więcej/Ustawienia/BLIK) włączyć funkcję odbierania przelewów na telefon, potwierdzić numer rachunku, na który będą wpływać środki przesyłane w ten sposób, oraz zaakceptować regulamin BLIK-a.
 • Dzienny limit przelewów blik na telefon wynosi 500 zł. Usługa jest bezpłatna i dostępna 24/h 7 dni w tygodniu.

Jakie limity obowiązują przy płatnościach BLIK?

W tabeli możesz sprawdzić, jakie są limity dzienne transakcji dokonywanych za pośrednictwem
usługi BLIK

domyślny maksymalny
Wypłata gotówki 500 zł 5 000 zł
Płatności w sklepach 500 zł 5 000 zł
Płatności w Internecie 500 zł 5 000 zł
Przelewy na telefon BLIK 1000zł 1000zł

W momencie uruchomienia aplikacji wszyscy użytkownicy BLIK-a w GBS Radków mają ustawione domyślne limity transakcji. W każdej chwili możesz zmienić wysokość limitów transakcyjnych, możesz to jednak  zrobić wyłącznie w systemie bankowości internetowej eBankNet (zakładka Mój profil/Zarządzanie limitami/Limity BLIK). Usługę BLIK możesz również wyłączyć – wystarczy w aplikacji MB GBS Radków mobilnie wejść w zakładkę Więcej/Ustawienia/Zarządzaj kontem BLIK. Ponowne uruchomienie usługi BLIK wymaga ponownej aktywacji tej usługi (akceptacji Regulaminu oraz wskazania rachunku ROR).

 

Zasady bezpieczeństwa podczas transakcji BLIK

 1. Aktualizuj na bieżąco swoje dane w Banku
 2. Nie udostępniaj osobom trzecim kodu BLIK ani kodu PIN do aplikacji mobilnej MB GBS Radków
 3. Zapobiegaj nieautoryzowanym transakcjom, m.in. poprzez odpowiednie zabezpieczenie urządzenia mobilnego:
  • aktualizuj system operacyjny oraz aplikację MB GBS Radków
  • stosuj oprogramowanie antywirusowe
  • stosuj zapory bezpieczeństwa, jeżeli to możliwe
  • aktualizuj przeglądarki internetowe
 4. Chroń urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją MB GBS Radków nie przechowuj razem z nim kodu PIN oraz innych danych służących do odblokowania ekranu urządzenia mobilnego lub dostępu do aplikacji mobilnej
 5. Niezwłocznie zgłoś Bankowi fakt utraty, kradzieży, przywłaszczenia lub nieuprawnionego użycia urządzenia mobilnego, na którym znajduje się aplikacja MB GBS Radków. Pamiętaj, że aplikację możesz zablokować samodzielnie za pośrednictwem bankowości internetowej  lub dzwoniąc do Banku.

Instrukcja użytkownika aplikacji mobilnej MB GBS Radków

Regulamin usługi BLIK

Partnerzy