Kursy walut
Kurs z dnia: 17 czerwca 2024
USD USD 4.0728 PLN
EUR EUR 4.3608 PLN
CHF CHF 4.567 PLN
GBP GBP 5.1616 PLN
STAWKI REFERENCYJNE
Stawka WIBOR (ang. Warsaw Interbank Offered Ratę) określa koszt pozyskania pieniądza przez bank na rynku międzybankowym, wyznaczana jako średnia arytmetyczna na podstawie kwotowań uczestników fixingu stawek referencyjnych; stawka WIBOR jest ustalana zgodnie z Regulaminem Stawek Referencyjnych WIBID i WIBOR, o godzinie 11:00 w dni robocze, przez administratora stawek referencyjnych, którym jest GPW Benchmark S.A. z siedzibą w Warszawie i publikowana m.in. na stronie https://gpwbenchmark.pl
więcej

Zdarza się, że podczas prób uruchamiania aplikacji mobilnej w Androidzie czasami pojawia się błąd: “wykryto nakładkę ekranową”. Zobacz jak poradzić sobie z tym problemem i przywrócić możliwość normalnego włączania aplikacji bankowej.

Nakładki ekranowe to częsty problem posiadaczy smartfonów z zainstalowanymi programami, które wykorzystują funkcję rysowania po ekranie tak jak Messenger, Wiadomości sms, Twitter itp.

Aplikacje bankowe ze względów bezpieczeństwa informują użytkownika o działających w tle aplikacjach, bowiem złośliwa nakładka ekranowa może sterować aplikacją, podrzucać i wykradać wszystko co się wpisze, w tym hasła.

Aby rozwiązać ten problem i uruchomić nowo zainstalowaną aplikację, należy tymczasowo wyłączyć nakładkę ekranową dla aplikacji, która powoduje problemy. Poniżej instrukcja jak to zrobić:

Uruchom w Androidzie aplikację „Ustawienia”. Opcje dotyczące nakładki ekranowej mogą być umieszczone w różnych miejscach w zależności od producenta, dlatego też najprościej skorzystać z wyszukiwarki, która znajduje się na samej górze ustawień. Dotknij pola wyszukiwania i wpisz „wyświetlanie”.

Po wpisaniu tej frazy powinna zostać znaleziona zakładka o nazwie „Wyświetlanie nad innymi aplikacjami”. Wybierz tę opcję z listy, co spowoduje wygenerowanie listy wszystkich aplikacji, które mają uprawnienia do nakładki ekranowej.

Znajdź na liście aplikacje wyświetlające nakładkę ekranową. Będą oznaczone napisem „Tak”, wyświetlanym pod nazwą aplikacji. W pierwszej kolejności sprawdź, czy na liście masz którąś z wyżej wymienionych, problematycznych pod tym względem aplikacji, np. Messenger itp.

Aby wyłączyć dla wybranej aplikacji opcję wyświetlania nakładki, wybierz ją na liście. W szczegółach programu znajdziemy przełącznik “Zezwól na wyświetlanie nad innymi aplikacjami”, który należy dezaktywować, tzn. przełączyć go do pozycji wyłączonej.

Teraz aplikacja bankowa powinna się uruchomić bez problemu.

W Internecie można znaleźć wiele artykułów opisujących ten problem, wystarczy w wyszukiwarce wpisać „Jak wyłączyć nakładkę ekranową” – zachęcamy do zapoznania się tematem.

Partnerzy