Kursy walut
Kurs z dnia: 16 października 2019
USD USD 3.8934 PLN
EUR EUR 4.297 PLN
CHF CHF 3.9041 PLN
GBP GBP 4.961 PLN
Stawki referencyjne
WIBID 3M1,51
WIBOR 3M1,71
WIBOR 1M1,63
EURIBOR 3M-0,42
EURIBOR 1M-0,47

http://inett.pl/gbsradkow/klienci-indywidualni/karty/visa-paywave-naklejka/

Naklejka zbliżeniowa Visa payWave to nowoczesny produkt bankowy, który zapewnia stały, szybki i bezpieczny dostęp do środków zgromadzonych na rachunku. Jest to połączenie karty debetowej z funkcjonalnością płatności zbliżeniowych.

Korzyści

Wybierając Naklejkę zbliżeniową Visa payWave zyskujesz:

 • stały i szybki dostęp do pieniędzy zgromadzonych na koncie
 • możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych do kwoty limitu ustalonego przez klienta
 • bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunku, gdyż każda transakcja powyżej 50 zł potwierdzana jest numerem PIN lub podpisem
 • możliwość przeprowadzania transakcji w Internecie
 • wygodę i bezpieczeństwo ponieważ karta pozwala uniknąć ryzyka związanego z noszeniem przy sobie gotówki
 • prostotę obsługi przy dokonywaniu transakcji zbliżeniowych – gdy na czytniku pojawi się kwota do zapłaty należy sprawdzić ją i jeśli jest poprawna to wystarczy zbliżyć kartę do czytnika w oznaczonym miejscu
 • stałą kontrolę wydatków oraz możliwości sprawdzenia założonej blokady środków wbankowości internetowej

 

Funkcjonalność zbliżeniowa

Do czego służy naklejka zbliżeniowa?

Naklejką zbliżeniową można dokonywać zbliżeniowych transakcji bezgotówkowych w punktach akceptujących karty płatnicze na całym świecie oraz płacić za zakupy w Internecie. W przypadku płatności w punktach handlowo-usługowych transakcje do kwoty 50 zł nie wymagają wprowadzania kodu PIN.

Jak płacić zbliżeniowo?

Poinformuj sprzedawcę, że chcesz zapłacić zbliżeniowo, kiedy na czytniku pojawi się kwota do zapłaty sprawdź ją i, jeśli jest poprawna, zbliż kartę do czytnika w oznaczonym miejscu. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego wyświetli się komunikat, że płatność została przyjęta. Jeśli transakcja przekracza kwotę 50 zł zostaniesz dodatkowo poproszony o wprowadzenie kodu PIN.

Czy płatności kartą zbliżeniową są bezpieczne?

Tak. Umieszczony w karcie mikroprocesor zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Przy płatności zbliżeniowej karta aktywuje się tylko na kilka sekund na wyraźne polecenie terminala płatniczego i działa jedynie w bardzo niewielkiej odległości od czytnika (do 5 cm). Nie jest możliwe przechwycenie informacji przekazywanych tą drogą. Ponadto, transakcje dokonywane naklejką zbliżeniową zawsze autoryzowane są w trybie online.

Czy nie ma niebezpieczeństwa, że za tę samą transakcję zapłacę dwa razy?

Nie. Wszystkie terminale działają zgodnie z zasadą „jedna transakcja jedną kartą”, to znaczy informacje z karty są odczytywane tylko raz w trakcie dokonywania transakcji. Dodatkowym zabezpieczeniem jest to, że każda transakcja musi zostać zakończona lub anulowana, zanim będzie możliwe dokonanie kolejnej.

Czy nie ma ryzyka, że kartą zbliżeniową przypadkowo zapłacę za nie swoje zakupy?

Nie. Karta z funkcjonalnością zbliżeniową sama z siebie nie wysyła jakichkolwiek informacji. W portfelu użytkownika pozostaje „bezczynna”. Przy płatnościach zbliżeniowych mikroprocesor na karcie aktywuje się na kilka sekund dopiero wtedy, gdy otrzyma sygnał ze strony czytnika kart zbliżeniowych. Sam czytnik też pozostaje „bezczynny” – aktywuje się na krótką chwilę na polecenie terminala płatniczego po tym, jak sprzedawca wprowadzi kwotę konkretnej transakcji.

Zastrzeżenie karty

W przypadku utraty karty należy dokonać jej blokady. Można to zrobić jednym z poniższych sposobów:

 • telefonicznie poprzez Ogólnopolski System Zastrzegania Kart (+48 828 828 828)
 • telefonicznie poprzez Contact Center Banku BPS S.A. (+48 86 215 50 50)
 • telefonicznie w dowolnym Centrum Visa
 • osobiście w placówce lub oddziale Banku

Bank ponosi odpowiedzialność finansową za transakcje dokonane przy użyciu karty od momentu zgłoszenia zastrzeżenia karty.

Telefoniczne zgłoszenie utraty karty, Użytkownik ma obowiązek potwierdzić pisemnie w placówce Banku, która wydała kartę, w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zgłoszenia.

Partnerzy