Historia Banku
Gospodarczy Bank Spółdzielczy powstał w 1981r. jako oddział Banku Spółdzielczego w Nowej Rudzie. Od 15.07.1983 roku funkcjonował jako samodzielna jednostka utworzona w wyniku podziału spółdzielni tj. byłego Banku Spółdzielczego w Nowej Rudzie na dwa osobne banki tj. Bank Spółdzielczy Nowa Ruda oraz Bank Spółdzielczy Radków. Podziału dokonano w oparciu o zgodną z pracą uchwałę Walnego Zgromadzenia członków Spółdzielni.
Po reformie sektora bankowości spółdzielczej BS w Radkowie postanawia w roku 1992 odłączyć się od BGŻ i przystąpić do struktur Gospodarczego Banku Południowo Zachodniego S.A. we Wrocławiu. W 1996r. Bank przejmuje upadającą jednostkę spółdzielczą – Bank Spółdzielczy w Nowej Rudzie a na koniec 2001 roku otwiera oddział na terenie Gminy Miejskiej Nowa Ruda – Słupiec. Na podstawie ustawy z dnia 21 maja 2003 roku o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających oraz ustawy o NBP Gospodarczy Bank Spółdzielczy przystępuje do struktury Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. z/s w Warszawie natomiast oddział obsługujący znajduje się we Wrocławiu.
Główna siedziba Gospodarczego Banku Spółdzielczego znajduje się w Nowej Rudzie – Słupcu. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się instytucją finansową prowadzącą działalność w 6 jednostkach: Centrala Nowa Ruda – Słupiec, Filia Nowa Ruda, Filia Radków, POK Nowa Ruda ul. Teatralna, POK Drogosław, POK Jugów a o naszej sile i solidarności świadczą zgromadzone fundusze własne.
Obecnie Bank kontynuuje przyśpieszony rozwój, systematycznie dąży do tego by być Bankiem nowoczesnym, a jednocześnie takim, w którym klient czuje się dobrze, gdzie spotyka życzliwą, fachową i szybką obsługę. Chcemy zachować wieloletnie tradycje, a jednocześnie wykorzystać doświadczenie ostatnich lat. Największym naszym kapitałem są zawsze ludzie. Ich wiedza i oddanie idei rozwijania lokalnych struktur finansowych pozwoliły przez lata zachować tożsamość Banku, cele bankowe i społeczne nakreślone przez założycieli, a także rdzennie polski kapitał.